Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Kancelaria Adwokacka Marek Borowy

Zespół

Marek Borowy

Adwokat Marek Borowy

Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Studia prawnicze ukończył specjalizując się w problematyce postępowania podatkowego i ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. W latach 2006-2007 odbył roczne studia w Institut d’Etudes Politiques de Rennes we Francji, w ramach programu Socrates-Erasmus, uzyskując Certificat d’Etudes Politiques. Adwokat Marek Borowy ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Nidzicy, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym z rozszerzonym językiem francuskim. Działacz społeczny, pasjonat historii. Radny powiatowy powiatu nidzickiego V kadencji. Biegle włada językiem francuskim. Pracował w renomowanych kancelariach adwokackich, w tym w Kancelarii Adwokackiej Adw. Artura Glass-Brudzińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, (w szczególności prawie rzeczowym i spadkowym), rodzinnym, gospodarczym oraz administracyjnym. Prowadzi sprawy odszkodowawcze za bezprawnie zabrane mienie w czasach PRL. Występuje również jako obrońca w sprawach karnych. Obecnie członek Izby Adwokackiej w Płocku.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Anna Kogut

Radca Prawny Anna Kogut-Borowa, LL.M.

Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także wydziału prawa Uniwersytetu w Regensburgu (Niemcy). Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie w Regensburgu uzyskując tytuł LL.M.

Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym, w szczególności w prawie kontraktów, a także prawie ochrony środowiska oraz prawie administracyjnym i prawie autorskim. Z powodzeniem prowadzi także spory sądowe. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz kontraktów infrastrukturalnych, zarówno w branży drogowej, jak i kolejowej, w tym w kontraktów opartych na wzorcu umownym fidic. Doświadczenie zawodowe zdobywała w lokalnej kancelarii w Niemczech, a także w międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie, gdzie zajmowała się doradztwem klientom w zakresie nieruchomości, udziału w zamówieniach publicznych oraz obsłudze kontraktów budowlanych, a także Departamencie Realizacji Inwestycji i Biurze Prawnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, gdzie zajmowała się kompleksową obsługą prawną kontraktów budowlanych od momentu przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego po zakończenie kontraktu budowlanego i obsługę sporów sądowych. Stale doradza jednemu z największych Wykonawców w Polsce w sektorze budowlanym w zakresie obsługi kontraktu budowlanego na budowę linii kolejowej. Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pawel

 Adwokat Paweł Lubaczewski

 Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył w 2014 roku z wynikiem bardzo dobrym. W roku 2013 odbył półroczne studia w Universidad del País Vasco (San Sebastián, Hiszpania) w ramach programu Erasmus. Wpisany na listę adwokacką w 2018 roku. Biegle włada językiem angielskim i hiszpańskim. Związany z naszą kancelarią od początku kariery zawodowej.

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 
 

  Marta Kowalska

Asystent Marta Kowalska

Ukończyła studia na kierunku Administracja w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Włada językiem angielskim. Związana z naszą Kancelarią od początku kariery zawodowej.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.